تامین آب پرند

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند مدیر عامل شهر جدید پرند در گفتگو با روزنامه دنیای اقتصاد از اتخاذ دو تصمیم در اداره آب و فاضلاب تهران برای تامین آب شرب شهر جدید پرند خبر داد.
سعید صابونی در گفت‌وگو با دنیای‌اقتصاد با اشاره به اینکه موضوع آب مسکن‌مهر پرند در دو بخش «تامین و تخصیص» و «انتقال» آب دنبال می‌شود، افزود: از آنجا که واحدهای مسکونی‌مهر در حال ساخت در پرند برای سکونت نیازمند تامین و انتقال آب هستند، در جلسه اخیر در اداره آب و فاضلاب مقرر شد عملیات لوله‌گذاری و ساخت مخازن پس از پایان مطالعات فنی و با اجرای مناقصه آغاز شود. وی با بیان اینکه هم‌اکنون مطالعات برای ایجاد 12 مخزن بتنی به حجم 140 هزار متر مکعب به پایان رسیده، افزود: مسوولان آب و فاضلاب هم‌اکنون کار طراحی این عملیات را به اتمام رسانده‌اند و مناقصه برای انتخاب پیمانکار به‌زودی انجام می‌شود.

صابونی همچنین درباره تامین آب مورد نیاز شهر جدید پرند نیز گفت: مسوولان آب منطقه‌ای پیشنهاد تامین آب از چاه‌های منطقه‌ و همچنین انتقال از جنو‌ب‌ غرب استان تهران را بررسی کردند که مشخص شد پتانسیل آب منطقه‌ احمدآباد مستوفی و فیروزبهرام در حد 400 لیتر بر ثانیه است، این در حالی است که نیاز پرند با تکمیل 110هزار واحد مسکونی‌مهر بعد از تامین 400 لیتر، 1600 لیتر بر ثانیه کسری آب خواهد داشت. صابونی تصریح کرد: هنوز برنامه مشخصی برای تامین آب مورد نیاز پرند نهایی نشده، اما موضوع انتقال آب از خط دوم طالقان بنا به گفته مسوولان آب منطقه‌ای تهران، منتفی شده است. اما برنامه تخصیص از محل دیگر در اولویت مسوولان آب قرار دارد. مدیرعامل شهر جدید پرند در ادامه تصریح کرد: 7 هکتار زمین برای تصفیه‌خانه شماره یک و 15 هکتار نیز برای تصفیه‌خانه شماره 2 پرند اختصاص دادیم. مدیرعامل پرند در ادامه گفت‌وگو با دنیای‌اقتصاد به تفاهم‌نامه مشترک با سازمان نوسازی و تجهیز مدارس اشاره کرد و گفت: جانمایی ساخت 14مدرسه دبستان و راهنمایی در مناطقی که مسکن‌مهر در حال ساخت است، به‌طور کامل انجام شده و به‌زودی کلنگ ساخت این مدارس آغاز می‌شود

/ 0 نظر / 9 بازدید