بازدید معاون ریاست جمهور از پرند

    1389/10/30  

 • دکتر علی آقامحمدی معاون اقتصادی معاون اول ریاست جمهوری در بازدید از شهر جدید پرند که روز سه شنبه 28 دی ماه انجام شد،گفت: ساخت وسازهای مسکن مهر در پرند یک جهش فوق العاده است و بر حمایت همه جانبه دولت از صدور خدمات فنی مهندسی بخش ساختمان کشور تاکید کرد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند -در این بازدید که جمشید نورصالحی معاون وزیر مسکن و شهرسازی و رفعت حصار جیکلی اوغلو رئیس اتاق بازرگانی ترکیه و نایب رئیس اتاق اتحادیه اروپا حضور داشتند،‌ سعید صابونی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گزارشی از روند ساخت و ساز مسکن مهر در پرند ارائه کرد.
  دکتر آقامحمدی ضمن بازدید از پرو‍‍‍‍‍‍ژه های مسکن مهر پرند از روند ساخت و سازها ابراز رضایت کرد و گفت : به نسبت 20 هزار واحد ساخته شده در گذشته حجم ساخت و سازهای مسکن مهر یک جهش فوق العاده است . در شهر پرند شرکتهای داخلی با قدرت درحال فعالیت می باشند و شرکتهای ترکیه ای نیز در کنار انها از سرعت خوبی بر خوردار می باشند . آقا محمدی همچنین در بازدید از پروژه ساختمانی 20 هزار واحدی ترکیه در شهر جدید پرند ابراز امیدواری کرد که این پرو‍‍ژه در شهریور سال آینده به طور کامل به بهره برداری برسد.

  وی از ساخت 150 هزار واحد مسکونی توسط شرکتهای ساختمانی ایرانی در خارج از کشور خبر داد که باعث تبادل تجریبات طرفین خواهد شد.
  آقامحمدی همچنین در مورد روند توسعه شهر پرند گفت: خدمات آب برق و گاز به زودی تامین خواهد شد و مترو پرند نیز در حال ساخت است تا همزمان با افتتاح 100 هزار مسکن مهر شهر جدید پرند، به بهره برداری برسد.
  بنا بر این گزارش وی همچنین از انتقال نمایشگاه بین المللی تهران به شهر جدید پرند خبر داد و افزود این پروژه عظیم نمایشگاهی در زمینی به مساحت 135 هکتار در حال احداث است و انتظار می روند شهر جدید پرند به همراه شهر آفتاب و شهر فرودگاهی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به صورت یک مجتمع شهری فرودگاهی بزرگ درآید.
  وی کشورهای مقصد خدمات ساختمانی ایران را چین، برزیل ، بلاروس ترکیه عراق ونزوئلا و کشورهای آفریقایی عنوان کرد. وی همچنین افزود برنامه دولت افزایش صدور خدمات فنی مهندسی توسط شرکتهای ایرانی با ظرفیت 100 میلیارد دلار می باشد. دولت برای شرکتهای ساختمانی ایرانی در خارج از کشور کار خواهد گرفت و به زودی احداث 100 هزار واحد مسکونی در خارج از کشور توسط پیمانکاران ایرانی شروع خواهد شد.
  وی همچنین ابراز امیدواری کرد که پیمانکاران ایرانی در پرو‍ژههای ساختمانی در کشور ترکیه مشارکت کنند وی حجم این پرو‍ژه را 10 هزار واحد مسکونی پیش بینی کرد.
  وی در ادامه گفت: میزان مطلوب واگذاری پرو‍ژه های ساختمانی به طرفهای خارجی 3 تا 4 درصد کل ساخت و ساز کشور می باشد و علی رغم وجود تقاضای فراوان کشورهای خارجی، تنها امکان واگذاری ساخت 5 تا 10 هزار واحد مسکونی دیگر به پیمانکاران خارجی وجود داد.
  دومین بازدید اقای رفعت حصار جیکلی اوغلو رئیس اتاق بازرگانی ترکیه و نایب رئیس اتاق اتحادیه اروپا از شهر جدید پرند
  اقای رفعت حصار جیکلی اوغلو رئیس اتاق بازرگانی ترکیه و نایب رئیس اتاق اتحادیه اروپا در این بازدید از شهر جدید پرند گفت :شهر جدید پرند طی یکسال گذشته پیشترفت خوبی داشته و تفاوت زیادی کرده است به مسولان ایرانی تبریک می گویم در کشور ترکیه نیز چنین شهرهایی در حال ساخت و ساز می باشد که با همین سیستم در اینجا ساخت و ساز انجام می شود . در کشور ترکیه در سال 500 هزار واحد مسکونی نیاز داریم که قسمتی توسط دولت در حال انجام است بقیه توسط بخش خصوصی در حال انجام است پروزه شرکتهای ترکیه ای پیشترفت خوبی داشته وقطعا حمایت مسولان و مدیران ایرانی در برداشته است خصوصا جناب اقای دکتر احمدی نزاد و دکتر اقا محمدی و اقایان رحیمی و نیکزاد از پیمانکاران ترکیه ای حمایت خاصی دارند .وپروژه پرند نشان دهنده حمایت مسولان از پیمانکاران می باشد و این یک رکورد خیلی خوبی است

 

/ 0 نظر / 9 بازدید